Daniela Brázdilová

Vzdělání

Magisterský studijní program Ekonomika a právo v podnikání na VŠB TUO, kurz Respektovat a být respektován.

Ve škole mám na starosti:

Finance, provoz, organizaci, smlouvy, projekty.

Baví mě:

Trávit čas s rodinou. Být akční a něco podnikat, sportovat, číst knihy, poznávat nové věci a čelit výzvám.

Můj život před vznikem školy:

Práce v nadnárodní poradenské společnosti (proložena krátkou mateřskou dovolenou se syny), ve které je prioritou poskytovat kvalitní a profesionální služby, což je vykoupeno velkou časovou vytížeností, neustálým tlakem na výkon a stresem.

Proč jsem v této škole?

Stejně jako Petra, nevzpomínám ráda na svá léta strávená ve škole. Radost z učení ze mě vyprchala ještě před prvním vysvědčením a bohužel se nevrátila ani na střední ani na vysoké škole. Ač jsem patřila vždy mezi jedničkáře, učení mi nedávalo smysl, neviděla jsem žádnou souvislost mezi tím, co se učím a tím k čemu to jednou využiju. Chybělo mi učení v souvislostech tak, aby dávalo smysl a nebylo odtržené od reality.

Protože jsem chtěla, aby toto nemusely mé děti zažít na vlastní kůži (jen proto, že jsem to zažila i já), hledala jsem pro ně už školku, která bude naplňovat mé představy. Tak jsme se dostali do Motýlka, kde konečně vše začalo dávat smysl a souznít s tím, co jsme s manželem pro naše syny chtěli. A jelikož již starší syn školce odrostl, bylo pro nás přirozené, že bude pokračovat v komunitní škole Motýlek, kde úspěšně a řekla bych, že s chutí, absolvoval svou první třídu.

Když pak přišla nabídka od Petry, abych s ní založila registrovanou základní školu, která bude přesně taková, jakou jsme si obě vysnily pro své děti, neváhala jsem ani chvilku.